Pentacomp na konferencji Medica Info

Z przyjemnością informujemy, że 21 kwietnia br. Pentacomp pojawił się na konferencji z cyklu Medica Info „Systemy Informacyjne z Służbie Zdrowia. Aspekty prawne i technologiczne”.

Była to XV edycja seminarium organizowanego przez Centrum Promocji Informatyki, skierowanego głównie do przedstawicieli kadry zarządzającej publicznych i prywatnych placówek ochrony zdrowia.

Marcin Pusz - ekspert Pentacomp SI, wystąpił na konferencji z prezentacją pt. „Analiza potencjalnych alternatyw dla kwalifikowanego podpisu elektronicznego w elektronicznej dokumentacji medycznej”.

Poruszył między innymi kwestię problemów związanych z kwalifikowanym podpisem elektronicznym, dokonał kompleksowego przeglądu narzędzi wprowadzanych rozporządzeniem eIDAS, oraz przedstawił analizę alternatyw z zaznaczeniem skutków ich stosowania.

Marcin jest jednym z nielicznych w Polsce certyfikowanym specjalistą HL7 CDA i RIM, doradcą CSIOZ w Projekcie P1, ekspertem Polskiej Izby Informatyki Medycznej oraz członkiem Zespołu przy Ministrze Zdrowia do spraw rozwoju e-zdrowia, w tym systemów informacyjnych ochrony zdrowia.

 pusz_pentacomp