Firmy gotowe na elektroniczne kontrole?

Jednolity Plik Kontrolny obowiązuje od 1 lipca 2016 r.

Jednak nie wszystkie firmy o tym wiedzą. Część przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy z istoty zagadnienia, jakim jest przygotowanie firmy na jego wysyłkę. Część z firm, po prostu postawiła na udane wakacje.

Perspektywa rozwoju systemu podatkowego, a zwłaszcza jego informatyzacji w zakresie raportowania do urzędów kontroli skarbowej, to oczywisty rozwój w zakresie poprawy kontroli pod kątem poprawności interpretowania obowiązujących aktów prawnych, w tym ewidencjonowania oraz rozliczania podatków, które stanowią główny składnik budżetu państwa. Zmiany są konieczne, ponieważ z różnych względów szczelność dotychczasowego systemu kontroli była niewystarczająca i ograniczała się do regularnego składania deklaracji podatkowych oraz wybiórczych kontroli w zakresie ich poprawności.

Podatek VAT oraz jego poprawne zaraportowanie poprzez wysłanie JPK_VAT do Ministerstwa Finansów już 25 sierpnia 2016 r., to pierwszy obowiązkowy punkt kontrolny na mapie projektu, jakim jest przygotowanie firmy w zakresie generowania i wysyłki JPK.

Nasze doświadczenia z pierwszych wdrożeń pokazują, że warto podejść do zagadnienia z wyprzedzeniem oraz w sposób metodyczny. A co jeśli, twoja firma również nie ma części danych źródłowych potrzebnych do wygenerowania JPK?

Na takie pytania oraz pytania dotyczące naszego systemu PentaJPK, nasi eksperci odpowiadali podczas warsztatów w Polsko-Szwajcarskiej Izbie Gospodarczej.

Chcesz wiedzieć więcej - skontaktuj się z nami:
tel. 22 417 57 10
sprzedaz@pentacomp.pl