Jednolity Plik Kontrolny – jak było i jak będzie

2016 rok obfitował w liczne wyzwania przed jakimi stanęli przedsiębiorcy oraz Ministerstwo Finansów, w związku z wprowadzeniem Jednolitego Pliku Kontrolnego. Pentacomp nie pozostał obojętny i również podjął rękawicę w związku z wprowadzoną zmianą w Ordynacji podatkowej.

Opracowaliśmy autorski system PentaJPK, aby umożliwić naszym Klientom wysyłkę JPK do Ministerstwa Finansów. Nasz wysiłek wszystkim się opłacił. System już w pierwszych tygodniach jego użytkowania zyskał uznanie naszych Klientów, dzięki czemu wiedzieliśmy, że warto rozwijać go dalej.
Do końca 2016 roku wdrożyliśmy nasze rozwiązanie w prawie 100 spółkach.

Dziś nasi Klienci, dla których PentaJPK jest utrzymywany, mogą liczyć na naszą gotowość w przypadku zmian wprowadzanych przez Ministerstwo Finansów w zakresie struktury plików.

Dodatkową motywacją dla nas jest wybór dokonany w 2016 roku przez Ministerstwo Finansów. Od stycznia 2017 roku, to właśnie my będziemy utrzymywać i rozwijać system odpowiedzialny za obsługę JPK po stronie Ministerstwa.

W ramach naszej współpracy z partnerami, mieliśmy możliwość opowiedzieć o naszych doświadczeniach i planach podczas spotkań w Polsko-Szwajcarskiej Izbie Gospodarczej oraz Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska).

Zachęcamy do obejrzenia naszego ostatniego webinarium, gdzie wspólnie z kolegami z Ernst & Young odpowiadamy na pytania łatwe i nie unikamy odpowiedzi na te trudniejsze. Webinarium z dnia 14.12.2016 r. znajdą Państwo tutaj. (Możliwość obejrzenia po uprzednim niezobowiązującym podaniu danych podstawowych.)

Rok 2017 jest nam niestraszny. Jesteśmy dla was gotowi z PentaJPK oraz ofertą licznych usług wspierających w obszarze JPK.

Jednocześnie przypominamy, że od 1 stycznia 2017 roku zmiany w Ordynacji podatkowej dotyczą małych i średnich przedsiębiorców. Zapraszamy do współpracy.
Chcesz wiedzieć więcej - sprawdź naszą ofertę.

W Nowym Roku wszystkiego najlepszego z naciskiem na systemy i konsultantów życzy Państwu Zespół Pentacompu.