Straż Graniczna jeszcze szybciej identyfikuje cudzoziemców

e-identyfikacja: Straż Graniczna korzysta z daktyloskopii

Zwiększone zapotrzebowanie służb mundurowych na elektroniczną identyfikację cudzoziemców oraz fakt, że posiadamy sprawdzone w wielu miejscach w Polsce oprogramowanie PentaFES, umożliwiło kolejną wygraną Pentacompu w postępowaniu przetargowym.

W dniu 6 sierpnia 2018 r. podpisaliśmy umowę z Komendą Główną Straży Granicznej. Na jej mocy przekażemy 9 dodatkowych, kompletnych stanowisk służących do elektronicznego daktyloskopowania osób. Straż Graniczna otrzyma sprzęt i oprogramowanie, które spełniają specyficzne wymagania jakościowe. Nasze stanowiska posiadają certyfikaty amerykańskiego federalnego biura śledczego FBI, na co Zamawiający otrzyma 48 miesięczną gwarancję.

Na kompletne stanowisko daktyloskopijne składa się:

  • stacja robocza (wygodne i oszczędzające miejsce stacje all-in-one z ekranem Full HD o przekątnej 23,6’’);
  • moduł do elektronicznego daktyloskopowania palców i dłoni wraz z dedykowaną, regulowaną podstawą czyli skanerem linii papilarnych marki Suprema;
  • laserowa drukarka służąca do wydruku kart daktyloskopijnych marki Lexmark;
  • specjalistyczne oprogramowanie PentaFES.

Autorskie oprogramowanie PentaFES obsługuje rejestrację i transmisję danych zgodnie z międzynarodowymi standardami ich wymiany. Oprogramowanie zapewnia sterowanie stanowiskiem, zbieranie i weryfikację jakości danych biometrycznych, zapis kart daktyloskopijnych w zdefiniowanym formacie a także ich wysyłkę do centralnego systemu AFIS (Automated Fingerprint Identification System) oraz archiwizację.

Jesteśmy przekonani, że dodatkowe stanowiska PentaFES umożliwią bezawaryjną i jeszcze sprawniejszą pracę służbom granicznym w zakresie rejestracji daktyloskopijnej. Cieszymy się, mogąc przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa naszego kraju.

    Jaki problem możemy rozwiązać za Ciebie?