Elektroniczny Dokument Dostawy – bądź na bieżąco!

e-DD był tematem dyskusji na Konferencji Akcyza 2019

W piątek 28 września, w warszawskim Centrum Konferencyjnym Golden Floor odbyła się cykliczna konferencja akcyzowa – Akcyza 2019. Jej organizatorem była kancelaria Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe Sp. z o. o. Bieżąca edycja poświęcona była nadchodzącym zmianom w przepisach akcyzowych. Parlament uchwalił bowiem dużą nowelizację, tj. Ustawę z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz ustawy – Prawo celne.

Temat, który cieszył się największym zainteresowaniem uczestników to zmiana dotycząca przemieszczeń wyrobów zwolnionych od akcyzy ze względu na przeznaczenie oraz wyrobów objętych zerową stawką akcyzy. Nowe regulacje zobowiążą przedsiębiorców do korzystania z elektronicznego Dokumentu Dostawy (e-DD) w miejsce dokumentów papierowych.

Elektroniczny Dokument Dostawy - dzielimy się wiedzą

Do obsługi e-DD Ministerstwo Finansów wykorzysta system EMCS PL 2. Pentacomp jest podmiotem odpowiedzialnym za wdrożenie, utrzymanie i rozwój tego systemu. W związku z tym nasi eksperci zostali zaproszeni przez organizatora konferencji Akcyza 2019. Przedstawiliśmy przedsiębiorcom techniczny aspekt nadchodzących zmian. Ponadto wzięliśmy udział w panelu pytań i odpowiedzi. Elektroniczny Dokument Dostawy, temat naszych dyskusji, cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczestników. Rozmowy kuluarowe trwały jeszcze długo po zakończeniu spotkania.

Chcesz wiedzieć jako pierwszy o zmianach w zakresie eDD?

Pentacomp, jako wykonawca EMCS dla Ministerstwa Finansów, chętnie dzieli się wiedzą w zakresie zmian u regulatora. Już teraz informujemy - w obszarze e-DD oferujemy wsparcie narzędziowe oraz szkolenia dla firm.

Czy poinformować Cię o planowanych szkoleniach z zakresu prawa akcyzowego i eDD?

Chcesz być na bieżąco z wiadomościami odnośnie e-DD?

Newsletter Pentacomp

Zapisz się do Newslettera Pentacomp aby być na bieżąco z naszą aktualną i nową ofertą.