Możesz już otrzymać e-Skierowanie!

E-skierowanie jest już dostępne

W połowie października specjaliści Pentacompu uruchomili e-skierowanie. Był to niezmiernie ważny moment, podsumowanie półrocznej pracy wielu osób nad kolejnym, po e-recepcie, elementem cyfryzacji publiczne ochrony zdrowia realizowanym przez naszą firmę. Niespełna tydzień później cały zespół projektowy spotkał się na Wielkim Retro 2.0. Był to rozbudowany warsztat, podczas którego rozmawiano o sukcesach i porażkach. Ponadto, wszyscy członkowie zespołu szukali nowych pomysłów i pracowali nad rozwiązaniami do zastosowania w przyszłości. Dzięki takim spotkaniom każdy uczestnik projektu czuje i rozumie swoją rolę oraz wpływ na efekt. Po wielu miesiącach wytężonych działań wspomniany efekt pokazujemy szerokiej publiczności.

Podziękowania od Ministra

Honorowym gościem Wielkiego Retro 2.0 był podsekretarz stanu Ministerstwa Zdrowia Janusz Cieszyński. Pan Minister podziękował zespołowi za zaangażowanie i pracę na rzecz poprawy funkcjonowania służby zdrowia w Polsce. Na potwierdzenie swoich słów wręczył okolicznościowe dyplomy wszystkim biorącym udział w budowie e-skierowania. Jesteśmy dumni z naszych pracowników. Dyplom uznania od Pana Ministra świadczy o docenieniu naszego wkładu w rozwój krajowej służby zdrowia.

Kolejne kroki

Sukces związany z produkcyjnym uruchomieniem e-skierowania nie spowodował bynajmniej zwolnienia tempa. CSIOZ zaplanowało zakończenie rozpoczętego właśnie pilotażu e-skierowania na połowę przyszłego roku. Pod jego koniec e-recepta zostanie udostępniona wszystkim obywatelom. Zatem Zespół realizujący projekt Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych P1 czeka jeszcze wiele pracy, wysiłku i trudnych momentów. Poczucie realnego wpływu na komfort polskich pacjentów, lekarzy i farmaceutów oraz rzut oka na dyplomy z podpisem ministra utwierdzają nas w przekonaniu, że warto kontynuować prace.