Czy budżet Ministerstwa Zdrowia jest wystarczający?

Debata na styku nauki i biznesu

Technologia i biznes wpływają na budżet opieki medycznej. Takimi słowami rozpoczęła się burzliwa debata oksfordzka. Gospodarzem spotkania był Grzegorz Podlesny z Sollers Consulting. Brali w nim udział absolwenci IESE Business School z Barcelony.

Hiszpańska szkoła zarządzania IESE prowadzi podyplomowe studia dla liderów zarządzania również w Polsce, w postaci AMP Warsaw (Advanced Management Program). Jej absolwenci podczas cyklicznych spotkań zabierają głos w ważnych tematach dotyczących środowiska biznesowego.

Czy budżetu zdrowia wystarczy?

W gronie panelistów znaleźli się Pawel Kusmierowski, Łukasz Olek, Agnieszka Szpara, Tomasz Prystacki, Piotr Zawadzki, Zbigniew Derdziuk. Pozieleni na dwie grupy, zajęli opozycjne stanowiska wobec tematu przewodniego: "Biznes, dzięki technologii wykreuje wartość, która spowoduje, że budżetu zdrowia wystarczy".  Prawdę mówiąc, trudne pytanie o przyszłość budżetu Ministerstwa Zdrowia doskonale wpisuje się w postępującą digitalizację polskiej służby zdrowia.

Jedno jest pewne, to innowacja jest kluczem do optymalizacji procesów biznesowych. Maciej Majewski, PhD, współodpowiedzialny za liczne strategiczne projekty w Pentacomp, wziął aktywny udział w dyskusji. Jej ważnym elementem była historia e-Recepty. Posiadając 10-letnie doświadczenie w ochronie zdrowia, służymy doradztwem, usługami integracji i wsparciem w wymianie elektronicznej dokumentacji medycznej.

    Jaki problem możemy rozwiązać za Ciebie?