17 592 wspólnych kilometrów – Sport jest jak dobry tort

Aplikacja Endomondo wykrzyczała, że w roku 2018 eksperci z Pentacompu pokonali dystans 17 592 kilometrów. W sportowym wyzwaniu wzięło udział 13 pracowników Pentacompu. Wspólnie przepaliliśmy milion kalorii i pokonaliśmy prawie 18 000 kilometrów!

18 tysięcy kilometrów - ale jak to?

Nastawienie na zdrowy tryb życia stanowi prawdziwą motywację. Sportowe praktyki, które najbardziej upodobaliśmy sobie w ubiegłym roku to bieganie, kolarstwo, pływanie i… niedocenione w dobie motoryzacji chodzenie. Podsumowując, zarejestrowana w aplikacji aktywność wszystkich uczestników trwała 2 miesiące. 

Rywalizacja polegała na jak poświęceniu jak największej ilości czasu na wysiłek fizyczny.  Zwycięzcy otrzymali od prezesa zarządu Karola Gajosa bony do Decathlonu. Najdłużej aktywni sportowcy to Adam Głodowski, Przemysław Kuliński, Tomasz Groszkowski, Filip Darmochwał i Sebastian Sudra.

Co robimy po godzinach?

Inicjatorem sportowej rywalizacji jest Karol Karolak, nasz główny specjalista IT i najaktywniejszy biegacz. Jednakże, nasze treningi to nie tylko biegi. Dlatego w tym roku rozkręcamy kolejne inicjatywy – drużynę kopania (tzn. piłki nożnej), miłośników siatkówki i sekcję podnoszenia ciężarów. 

Sportowa rywalizacja 2019 na Endomondo trwa w najlepsze. Mimo, że za nami dopiero pierwszy kwartał, to wyniki zarejestrowanych dotychczas treningów prognozują, że pokonamy jeszcze lepszy dystans. Niech pot będzie z Nami!

Sport i praca w Pentacomp  

Wiemy, że tak samo jak tort potrzebuje niejednego składnika, tak samo aktywność fizyczna to nie tylko jeden rodzaj aktywności. Sport zmniejsza tętno spoczynkowe, a badania wykazują, że im będzie ono niższe, tym dłużej będziemy żyli. Im więcej różnorodnej aktywności w naszym życiu, tym tym lepsze nasze zdrowie. Praca w IT dobrze obrazuje tę analogię. Analitycy, testerzy, bazodanowcy, kierownicy i scrum masterzy. Programiści frontend i backend. Tworzymy innowacyjne oprogramowania, bo wiemy, że to wymaga zespołu o rozmaitych kompetencjach.

MOŻE POTRZEBUJEMY WŁAŚNIE CIEBIE?