Sport jest dla każdego – Paraolimpiada przedszkolaków w Lublinie

Nie od dziś wiadomo, że Pentacomp to firma o sportowym zacięciu. Promujemy różne aktywności – biegamy, gramy w siatkówkę, piłkę nożną, żeglujemy (kolejne PentaŻagle już w czerwcu).

Lublin - miasto inspiracji

Tym razem postanowiliśmy wesprzeć sportowe zmagania młodszego pokolenia. 9 kwietnia, w ramach IV Paraolimpiady Przedszkolaków w Lublinie, mali zawodnicy rywalizowali w 12 konkurencjach m.in. slalomie na deskorolce, przejściu przez tunel czy mini hokeju. W Paraolimpiadzie brało udział 14 przedszkoli z województwa lubelskiego, z każdego z nich uformowała się sześcioosobowa grupa. Było mnóstwo emocji i dużo wysiłku. W nagrodę wszyscy uczestnicy otrzymali medale (złote!), drużyny zostały uhonorowane pucharami, a przedszkola nagrodami rzeczowymi.

Tegoroczne zmagania przebiegały pod hasłem „Czy Ty, czy Ja – każdy w sporcie szansę ma”. Ten slogan, z zapałem wykrzykiwany podczas imprezy przez sportowców i kibiców, podkreśla jej cel i charakter. Zawody dobitnie pokazały, że niezależnie od warunków każdy może znaleźć dyscyplinę dla siebie. Poza popularyzacją aktywności fizycznej wśród dzieci, celem imprezy była po prostu doskonała zabawa. Udało się w 100%!

Myśl globalnie, działaj lokalnie

Dlaczego Lublin? Jak na "miasto inspiracji" przystało, Lublin od dłuższego czasu stanowi miejsce aktywne społecznie i biznesowo. W marcu Pentacomp otworzył w tym mieście oddział. Jest to efekt dynamicznego rozwoju firmy, ale biznes to nie wszystko. Chcemy być również aktywnym członkiem lokalnej społeczności i wspierać jej działania na różnych polach.

Niebawem pojawią się nowe oferty pracy dla Lublinian!