mojeID rusza – PKO PB, ING Bank Śląsk i PGNiG pierwszymi klientami usługi KIR

usługa mojeID już działa

4 czerwca 2019 usługa mojeID została uruchomiona przez pierwszego dostawcę tożsamości – PKO Bank Polski. mojeID rusza również u pierwszego dostawcy usług. Firma PGNiG Obrót Detaliczny umożliwiła swoim klientom zawarcie kompleksowej umowy na dostarczanie paliwa gazowego.

mojeID to odpowiedź na potrzeby sektora bankowego, usługodawców oraz samych klientów, którzy zyskają łatwy dostęp do wielu usług online – mówi Piotr Alicki, prezes Zarządu KIR. – Wdrożenie produkcyjne mojeID w PKO Banku Polskim i PGNiG Obrót Detaliczny to przykład realizacji naszej strategii udostępniania ekosystemu zaawansowanych i bezpiecznych rozwiązań cyfrowych dla polskich firm i konsumentów – dodaje Piotr Alicki.

Henryk Mucha, prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny: „Chcemy być bliżej naszych klientów i zapewniać im coraz lepsze i najnowocześniejsze narzędzia do korzystania z naszych usług online. Warto dodać, że jesteśmy jedną z pierwszych firm energetycznych w Europie, które oferują tego typu możliwość.”

Od 5 czerwca 2019 r. zdalne potwierdzenie tożsamości możliwe jest również za pośrednictwem ING Banku Śląskiego.

Co to jest mojeID?

mojeID pozwala na zdalne potwierdzanie tożsamości. Dzięki temu użytkownik zyskuje łatwy dostęp do usług online, bez konieczności zapamiętywania i wpisywania kolejnych loginów i haseł do różnych serwisów. W praktyce mojeID pozwala na przeniesienie do cyfrowego świata tych usług, które do tej pory wymagały osobistej wizyty w punkcie obsługi.

KIR jest firmą infrastrukturalną polskiego sektora bankowego i odpowiada za przetwarzanie ponad 1,7 mld międzybankowych transakcji rozliczeniowych rocznie. Jako podmiot odpowiedzialny za mojeID, KIR zadbał o to, aby usługę wyróżniał najwyższy poziom bezpieczeństwa przekazywanych danych.

mojeID przynosi korzyści bankom, usługodawcom i ich klientom

Po pierwsze, usługa pozwala bankom wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów. Korzyści odczują klienci, którzy oczekują komfortu związanego z pełnym dostępem do usług online przy jednoczesnej gwarancji bezpieczeństwa. Po drugie, korzystający z mojeID dostawcy usług ułatwiają klientom dostęp do swojej oferty. Zyskują tym samym poprawę jakości prowadzonego biznesu, redukcję kosztów i wzrost obrotów.

Czy znacie historię usługi mojeID? ▶️ https://bit.ly/2wENHQC.

Pentacomp, jako partner technologiczny KIR, zapewnia wsparcie w integracji systemów informatycznych z usługą mojeID.

    Jaki problem możemy rozwiązać za Ciebie?