Najważniejsze wydarzenie w dziedzinie analizy biznesowej – KIWAB

Konferencja Inżynierii Wymagań i Analizy Biznesowej (KIWAB) już po raz V odbyła się w Warszawie w dniach 10-11 czerwca 2019 roku. Event powstał jako pierwszy w Polsce w odpowiedzi na potrzebę wymiany doświadczeń i wiedzy między analitykami biznesowymi, ale również analitykami biznesowo-systemowymi (inżynierami wymagań). Rokrocznie gromadzi coraz więcej uczestników, ale również budzi zainteresowanie wśród coraz liczniejszych partnerów. Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Inżynierii Wymagań oraz firma: Inżynieria Wymagań Monika Perendyk. Tegoroczna edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Bilety w cenie „Early Birds” zostały wyprzedane w przeciągu 2 tygodni od dnia uruchomienia rejestracji.

Czy warto być na KIWAB?

Wielu uczestników, którzy są obecni na KIWAB od 1 edycji nie zastanawia się „czy”, tylko „kiedy będzie kolejna edycja”. KIWAB stanowi uznaną markę uznaną wśród uczestników, ale również wśród firm, dla których w dobrym tonie jest się pokazać na tym wydarzeniu.

Konferencja to przede wszystkim merytoryka prezentowana podczas warsztatów oraz prelekcji. Podczas KIWAB występują uznani specjaliści, którzy dzielą się swoją wiedzą oraz odpowiadają na najtrudniejsze pytania uczestników.

Jak twierdzi organizatorka – Monika Perendyk, dobór prelegentów oraz tematów podczas każdej edycji wynika ze słuchania potrzeb uczestników, obserwowania trendów na rynku i potrzeb w firmach. Ze względu na to, iż sama pracuje w zawodzie analityka biznesowo-systemowego, organizuje konferencję, na którą sama chciałaby pójść.

Merytoryka na  KIWAB

Konferencja KIWAB to 2 dni intensywnej wymiany wiedzy i doświadczeń. I dzień konferencji, który odbył się 10 czerwca to aż 8 warsztatów, w tym 4 trwające równolegle.

Dla nas najważniejszym warsztatem był warsztat "Współpraca analityka i Product Ownera, czyli analiza w zwinnym projekcie". Prowadzili go analitycy z Pentacompu, Sławomir Kończyk i Patryk Lewkiewicz. Podobnie jak w przypadku pozostałych warsztatów liczba uczestników przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Dyskusje trwały również w czasie przerw kawowych.

Pierwszy dzień konferencji zakończyła uroczysta kolacja, która stanowiła świetną okazję do bliższego poznania się uczestników. Był to doskonały czas, aby porozmawiać w luźniejszej atmosferze z prelegentami. Podczas kolacji nie zabrakło wyśmienitego jedzenia i dobrej muzyki, dzięki której parkiet do ostatnich godzin imprezy był zajęty przez tańczących uczestników.

Drugi dzień konferencji to część wykładowa. Uczestnicy mają do wyboru 2 ścieżki prelekcji, podczas których prelegenci poruszają istotne zagadnienia dla świata biznesu i IT.

Pentacomp jest diamentowym sponsorem Konferencji Inżynierii Wymagań i Analizy Biznesowej. Bierze w niej udział między innymi ośmiu zdolnych pracowników Pentacompu. Niebawem podzielimy się profesjonalną relacją fotograficzną!

... tymczasem zapraszamy do rekrutacji, również analityków: ZAAPLIKUJ!