Kompetencje Cloud

Usprawnij swój biznes bazując na kompetencjach


Wykorzystanie platformy Microsoft Azure do budowy firmowych aplikacji wspomaga elastyczne zarządzanie wydajnością Twojego biznesu, a w efekcie wpływa na jego szybszy rozwój.

Usługi Cloud wybierane są coraz częściej ze względu na atrakcyjność kosztową i możliwość bardziej przewidywalnego i sprawnego zarządzania wybranymi procesami powiązanymi z IT.

W Pentacomp wierzymy, że innowacyjność, technologia, kompetencje i wiedza zmieniają jakość prowadzonego biznesu. Wiemy, jak ważny jest dostęp do danych i informacji, niezawodność oraz bezpieczeństwo.


Jak to robimy w Pentacomp?

Analiza danych w modelu SaaS


Połączenie walorów Power BI i Microsoft Azure umożliwia efektywne analizowanie danych w czasie rzeczywistym i bieżący wgląd w informacje bez inwestowania w kosztowne licencje oraz zakup i utrzymanie infrastruktury. Model dostarczania rozwiązania polega na wnoszeniu opłat tylko za poziom wykorzystania aplikacji.

Jako eksperci od systemów analityczno-raportowych doceniamy ten potencjał i tworzymy rozwiązania klasy Business Intelligence, które skutecznie go wykorzystują. Dzięki nim pomagamy naszym klientom w monitorowaniu najważniejszych aspektów działalności biznesowej i podejmowaniu trafniejszych decyzji w kontekście obsługi klienta, logistyki, marketingu i sprzedaży.

Internet rzeczy IoT


Airvein to kompletny, autonomiczny system transportowy oparty na dronach cargo. Działa w U-Space, czyli przestrzeni powietrznej w obszarach miejskich. Składa się z zaawansowanego oprogramowania sterującego, floty specjalistycznych bezzałogowych statków powietrznych, infrastruktury naziemnej oraz niezawodnej, redundantnej komunikacji.

Architekturę systemu oparliśmy na platformie Azure. Wykorzystaliśmy komponent IoT Hub, który umożliwił komunikację pomiędzy dronami i hangarami. Dzięki temu możliwe jest sterowanie flotą dronów w trakcie misji transportowych. Airvein jest prosty w konfiguracji, ma dużą przepustowość i jest łatwo skalowalny, a komunikacja między aplikacją i zarządzanymi przez nią urządzeniami jest płynna i bezpieczna.

e-Usługi w chmurze


We współpracy z jedną z najlepszych uczelni biznesowych w Europie stworzyliśmy chmurową platformę usług, które zapewniają studentom i pracownikom łatwość i komfort w korzystaniu z zasobów elektronicznych szkoły. Składanie wniosków i podań, potwierdzanie obecności na zajęciach czy zapisy na uczelniane wydarzenia są teraz możliwe z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie i z poziomu jednego konta, również z urządzeń mobilnych.

Jednym z najbardziej kluczowych elementów systemu są bezpieczne mechanizmy zarządzania uprawnieniami i użytkownikami. Platforma ujednolica autentykację i autoryzację oraz przekazuje poświadczenia między systemami. Umożliwia też określanie poziomu bezpieczeństwa wykorzystywanych urządzeń i wykonywanych z nich działań.

Dlaczego warto wejść w chmurę z Pentacomp?

  • niemal 10-letnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań chmurowych
  • wiedza i kompetencje najlepszych specjalistów z zakresu wykorzystania Microsoft Azure.
  • obniżenie wydatków inwestycyjnych związanych z zakupem sprzętu i oprogramowania.
  • najwyższe standardy bezpieczeństwa, by chronić dane, aplikacje oraz infrastrukturę przed potencjalnymi zagrożeniami.

Skorzystaj z naszej wiedzy i wybierz Cloud dla swojej firmy!

Kontakt