News

Badanie rynku – szacowanie wartości zamówienia na audyt projektu.

02/10/24

Szacowanie wartości na przeprowadzenie audytu projektu.

Pentacomp Systemy Informatyczne S.A. do jednego ze swoich projektów badawczo – rozwojowych przekazuje zapytanie w celu ustalenia szacunkowej wartości zamówienia na przeprowadzenie audytu zewnętrznego Projektu.

Szacowanie wartości zamówienia dotyczy działań realizowanych przez Pentacomp Systemy Informatyczne w ramach Projektu nr 2022/ABM/02/00004 pn. „Development of an IT system based on artificial intelligence algorithms supporting the diagnosis of hip dysplasia in infants and the process of choosing the optimal therapeutic path”. Wykonanie audytu zewnętrznego jest obowiązkowe i wynika z zapisów umowy o dofinansowanie.

 

Wybór wykonawcy Audytu Zewnętrznego:

Wymagania:

  1. Audytor powinien wykazać się min. 3 letnim doświadczeniem związanym z badaniem prawidłowości wykorzystania dofinansowania środków z budżetu Państwa oraz doświadczeniem w przeprowadzaniu audytu.

Audytorem może być:

  1. Osoba spełniająca warunki określone w art. 286 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz. U. 2018 r. poz. 1986 z późn. zm.);
  2. Osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, zatrudniająca przy przeprowadzaniu audytu osoby, spełniające warunki określone w art. 286 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz. U. 2018 r. poz. 1986 z późn. zm.).

Wykonawca audytu zewnętrznego oraz osoby uczestniczące w przeprowadzeniu audytu muszą spełniać wymóg bezstronności i niezależności od badanego podmiotu. Pisemne oświadczenie o braku lub istnieniu okoliczności dot. bezstronności składa zarówno wykonawca audytu zewnętrznego, jak i osoby przeprowadzające audyt w jego imieniu.

Audytor jest zobowiązany zachować poufność i nie naruszać tajemnic audytowanych podmiotów w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Audytor przechowuje dokumentację audytu zewnętrznego przez okres 5 lat począwszy od końca roku, w którym audyt został przeprowadzony.

 

Podstawa prawna do wykonania audytu:

  • Umowa o dofinansowanie dla projektu badawczego.

 

Cel przeprowadzenia audytu zewnętrznego:

  • Celem przeprowadzenia audytu zewnętrznego jest weryfikacja finansowych oraz merytorycznych aspektów realizacji projektu oraz wydanie przez audytora opinii, w szczególności w zakresie:
  1. Sprawozdanie z osiągnięcia celu projektu oraz zgodności realizacji projektu z umową.
  2. Sposób monitorowania realizacji celów Projektu.
  3. Poprawność księgowania wydatków poniesionych w ramach realizowanego Projektu, ich zasadność, sposób udokumentowania i wyodrębnienie w ewidencji księgowej.
  4. Płatności wydatków związanych z Projektem.

 

Zakres audytu zewnętrznego:

Audyt zewnętrzny powinien być zgodny z założeniami konkursu, w ramach którego Zamawiający otrzymał grant, oraz obejmować przede wszystkim:

  • analizę dokumentacji oraz stosowanych procedur kontroli wewnętrznej w odniesieniu do przekazywania i rozliczania otrzymanych środków;
  • procedur akceptacji wydatków kwalifikowalnych w zakresie ich zasadności
    i odpowiedniego udokumentowania;
  • sprawozdawczości z projektu ze szczególnym uwzględnieniem realizacji postanowień umowy o realizację i finansowanie projektu badawczego.

Podczas audytu powinny zostać zweryfikowane poniesione wydatki według doboru próby ustalonej w oparciu o profesjonalny osąd audytora, pozwalającej wydać wykonawcy audytu zewnętrznego wiążącą opinię i sporządzić sprawozdanie w tym zakresie. Audyt zewnętrzny powinien obejmować sprawdzenie następujących obszarów:

  1. Zgodności realizacji projektu z umową, w tym kwalifikowalności poniesionych wydatków;
  2. Poprawności księgowania wydatków poniesionych w ramach realizowanego projektu, ich zasadności, sposobu udokumentowania i wyodrębnienia w ewidencji księgowej;
  3. Płatności wydatków związanych z projektem;
  4. Wiarygodności i terminowości sprawozdań z realizacji projektu;
  5. Sposobu przechowywania i zabezpieczania dokumentacji dotyczącej projektu;
  6. Przestrzegania przepisów o rachunkowości, zamówieniach publicznych i finansach publicznych, w tym w zakresie przestrzegania dyscypliny finansów publicznych;
  7. Funkcjonowania systemu kontroli wewnętrznej w odniesieniu do realizacji projektu, w tym sposobu monitorowania realizacji projektu.

 

Oferta powinna zawierać:

  1. Opis kompetencji Oferenta w odniesieniu do wymagań Zamawiającego.
  2. Cenę netto za oferowane dane oraz proponowany termin realizacji.
  3. Okres ważności oferty, przy czym okres ten nie może być krótszy niż 6 miesięcy.

 

Kryteria oceny ofert:

  1. Cena – 100%.
  2. Oferty należy składać, poprzez wypełnienie dedykowanego formularza.
  3. Data składania ofert: do końca dnia 2024-10-09.
  4. Oferty należy przesyłać na adres: joanna.wiszniewska@pentacomp.pl 

Informujemy, iż niniejsze zapytanie nie stanowi zaproszenia do składania ofert w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, nie zobowiązuje Zamawiającego do zawarcia umowy, czy też udzielenia Zamówienia.