Pentacomp na Kongresie Wyzwań Zdrowotnych

19/06/20

15 czerwca br. Pentacomp uczestniczył w Kongresie Wyzwań Zdrowotnych. To już piąta edycja wydarzenia Grupy PTWP, tym razem odbyła się w formule online.

Pentacomp na Kongresie Wyzwań Zdrowotnych reprezentował  ekspert ds. ochrony zdrowia Marcin Węgrzyniak, który wziął udział w dwóch sesjach merytorycznych.

Pierwszą sesję poświęcono tematowi Wyzwaniom e-Zdrowia. Paneliści dyskutowali o wybranych rozwiązaniach i międzynarodowych doświadczeniach w zakresie digitalizacji opieki zdrowotnej.  Jak czas pandemii wymusił przyspieszenie działań w obszarze e-Zdrowia. Rozmawiali również o projekcie P1. Jakie narzędzia wdrożono w ramach Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych. Nad którymi trwają prace i jakie rozwiązania będą wdrożone niebawem.

Usługi medyczne i opiekuńcze na odległość – przyspieszenie w czasach pandemii to temat kolejnej sesji. W ramach, której Marcin Węgrzyniak wraz z innymi uczestnikami dzielił się swoim doświadczeniem. Dyskutowano o przyszłości systemów telemedycznych.  Jakie bariery już zostały pokonane, aby ułatwić wdrażanie tego typu narzędzi. Rozważano w jakich sytuacjach warto sięgnąć po rozwiązania telemedyczne.  Mówiono o  możliwościach i znaczeniu  zdalnych rozwiązań w dobie starzejącego się społeczeństwa i deficytu kadr medycznych.

Więcej o wydarzeniu

Zapraszamy do obejrzenia materiału video zarejestrowanego na Kongresie Wyzwań Zdrowotnych dotyczącego rozwiązań wspierających integrację z systemem centralnym P1 w usługach medycznych i telemedycynie.