Pentacomp na Kongresie Wyzwań Zdrowotnych

19/06/20

15 czerwca br. uczestniczyliśmy w Kongresie Wyzwań Zdrowotnych. To już piąta edycja wydarzenia Grupy PTWP, tym razem została zorganizowana w formule online.

Firmę Pentacomp reprezentował  ekspert ds. ochrony zdrowia Marcin Węgrzyniak, który wziął udział w dwóch sesjach merytorycznych.

Pierwsza sesja poświęcona była tematowi Wyzwań e-Zdrowia. Paneliści dyskutowali o wybranych rozwiązaniach i międzynarodowych doświadczeniach w zakresie digitalizacji opieki zdrowotnej oraz o tym jak czas pandemii wymusił przyspieszenie działań w obszarze e-Zdrowia. Rozmawiano również o projekcie P1 – jakie narzędzia w ramach Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych zostały już wdrożone, nad którymi trwają prace oraz jakie rozwiązania będą wdrażane niebawem.

Usługi medyczne i opiekuńcze na odległość – przyspieszenie w czasach pandemii to temat kolejnej sesji, w ramach której Marcin Węgrzyniak wraz z innymi uczestnikami dzielił się swoim doświadczeniem. Dyskutowano o przyszłości systemów telemedycznych, w tym jakie bariery już zostały pokonane, aby ułatwić wdrażanie tego typu narzędzi. Rozważano w jakich sytuacjach warto sięgnąć po rozwiązania telemedyczne oraz jakie możliwości i znaczenie mają zdalne rozwiązania w dobie starzejącego się społeczeństwa i deficytu kadr medycznych.

Więcej o wydarzeniu

Zapraszamy do obejrzenia materiału video zarejestrowanego podczas Kongresu dotyczącego rozwiązań wspierających integrację z systemem centralnym P1 w usługach medycznych i telemedycynie.