Bezpieczeństwo systemów informatycznych

Lepiej zapobiegać, niż leczyć


Bezpieczeństwo IT

Wartość informacji we współczesnym świecie jest nieoceniona, a wrażliwe dane stały się bardzo atrakcyjnym celem dla cyberprzestępców. Włamania do systemów informatycznych stały się tak powszechne, że już tylko przypadki dotyczące największych instytucji przykuwają uwagę opinii publicznej.

Problem nie omija jednak małych i średnich przedsiębiorstw. Hakerzy korzystają bowiem z narzędzi automatycznie skanujących sieć i wyszukujących luki w zabezpieczeniach. Nie pytamy zatem, czy będziesz celem cyberataku – pytamy, czy jesteś na niego przygotowany. Kluczem do zapewnienia tego, by bezpieczeństwo systemów technologicznych było zachowane, jest właściwe zrozumienie zagrożeń oraz podjęcie działań prewencyjnych w celu niedopuszczenia do ataku.

Testy bezpieczeństwa systemów informatycznych

W naszym pakiecie usług oraz rozwiązań IT znajdują się  audyty i testy bezpieczeństwa IT, dzięki którym w praktyczny sposób możemy ocenić w jaki sposób sieć Twojej firmy narażona jest na niepożądane wizyty. Oferujemy też monitoring sieci, który działa jako dodatkowe zabezpieczenie bezcennych danych oraz informacji.

Nasz priorytet to troska o Twoje bezpieczeństwo

Testy bezpieczeństwa


Sprawdzamy, czy systemy są odpowiednio zabezpieczone, poddając je symulowanym, kontrolowanym atakom. Identyfikujemy słabe punkty szczególnie narażone na zagrożenia.

Audyty


Weryfikujemy, czy kod źródłowy jest wysokiej jakości, a systemy zbudowane zgodnie ze sztuką, w sposób zapewniający bezpieczeństwo. Sprawdzamy też, czy odpowiednio chronione są dane wrażliwe.

Monitoring


Wdrażamy rozwiązania, które na bieżąco skanują sieć wewnętrzną. Sprawdzają, czy zabezpieczenia nie zostały przełamane i prawidłowo identyfikują luki.

Bezpieczeństwo to fundament – zaufaj ekspertom

Mamy za sobą 27 lat doświadczenia w tworzeniu i implementowaniu rozwiązań o znaczeniu strategicznym dla największych instytucji w kraju. Kwestie bezpieczeństwa są w nich priorytetem.

Skorzystaj z naszych kompetencji. Analizując i testując Twoje oprogramowanie zbadamy jego wrażliwość na cyberataki. Zidentyfikujemy i wskażemy kluczowe problemy, nieprawidłowości oraz ryzyka i przekażemy rekomendacje dotyczące dalszego postępowania.

Zadbaj o bezpieczeństwo danych i informacji, skontaktuj się z nami.

+48 22 417 57 10 audyty@pentacomp.pl