Zmiany w Zarządzie Pentacomp Systemy Informatyczne SA

03/10/23

Szanowni Klienci i Partnerzy Pentacompu,

informujemy, że 1 października 2023 stanowisko Prezesa Zarządu firmy Pentacomp SA objął Dariusz Nowakowski, zastępując w tej roli Karola Gajosa.

Dariusz Nowakowski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i doktorantem w Kolegium Zarządzania i Finansów SGH. Posiada wieloletnie doświadczenie menadżerskie w polskich i międzynarodowych firmach informatycznych i technologicznych, m.in. Smartrac Technology GmbH, Linxens Group, Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. W latach 2016 – 2017 pełnił role Dyrektora Departamentu Teleinformatyki, Eksperta Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Członka Rady Polskiej Agencji Kosmicznej. W 2019 roku dołączył do Pentacompu, obejmując stanowisko Wiceprezesa Zarządu.

Od wielu lat aktywnie działa w obszarze IT, innowacyjności oraz prac badawczo-rozwojowych, ze szczególnym uwzględnieniem systemów informatycznych, biometrii i technologii RFID.
Jest współtwórcą patentu nr PL 213572 – Bezpieczny dokument spersonalizowany, stosowanego m.in. w obecnym wzorze prawa jazdy RP. Jest członkiem mazowieckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Informatycznego, aktywnie zajmując się cyfryzacją administracji państwowej i zastosowaniem technologii informatycznych.