HL7 FHIR – standard w ochronie zdrowia


Baza Danych Medycznych Pentacomp jest uniwersalnym źródłem danych wspólnym dla wszystkich systemów informatycznych wykorzystywanych w placówce medycznej lub sieci współpracujących placówek medycznych. Służy do gromadzenia i wymiany informacji medycznych (dotyczących np. ciśnienia krwi, wzrostu, alergii itp.) na potrzeby prowadzania szczegółowych analiz oraz tworzenia widoków i podsumowań (historii zdrowia i choroby).

Baza Danych Medycznych oparta jest na standardzie interoperacyjności FHIR. Tworzy on wspólną specyfikację, dzięki której uczestnicy systemu opieki zdrowotnej mogą w łatwy sposób wymieniać między sobą informacje. Rozwiązania oparte o FHIR są elastyczne i proste i w adaptacji. Jest to szczególnie ważne przy dużej zmienności potrzeb powodowanej wielością i różnorodnością procesów realizowanych w ramach usług ochrony zdrowia. Pozwala szybko połączyć istniejące źródła danych i bazy danych badań. Stwarza nowe możliwości analiz w zastosowaniu dla wszystkich danych medycznych.

 

 

 

 

 


Baza danych w ochronie zdrowia

Uniwersalne źródło informacji


Jedna baza danych medycznych wspólna dla wszystkich zintegrowanych z nią systemów.

 

 

Integracja danych


Spójne dane zebrane w jednym miejscu gwarantują szybki dostęp do listy zdarzeń medycznych pacjenta, które występują w obrębie jednej placówki medycznej. W prosty sposób można wyszukiwać, wyświetlać i analizować historię choroby.

 


Skorzystaj z Bazy Danych Medycznych Pentacomp

Baza Danych Medycznych Pentacomp jest standardowo dostarczana w jednej z dwóch opcji:

  • z domyślną konfiguracją FHIR
  • z konfiguracją Zdarzenia Medycznego zgodną ze specyfikacjami publikowanymi przez Centrum e-Zdrowia.

Eksperci Pentacomp oferują dopasowanie Bazy Danych Medycznych do realizacji zadań, jakie klient stawia przed systemem gromadzenia i wymiany danych medycznych.

Skontaktuj się z ekspertem

zdjęcie

Michał Paluch

Menedżer ds. Produktów z Obszaru e-Zdrowia
+48 531 548 304 HEALTH@PENTACOMP.PL