Integracja z P1: Konektor wymiany EDM

Spełnij obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej


Konektor wymiany EDM to narzędzie, które wspiera proces wysyłania, udostępniania Elektronicznej Dokumentacji Medycznej oraz pobierania treści EDM z innych placówek medycznych. Aplikacja przeznaczona jest do instalacji w systemie medycznym Klienta. Stanowi warstwę integracyjną między systemem gabinetowym a Systemem P1. Wymiana EDM to znaczne ułatwienie dla pacjenta. Pozwala na dostęp do dokumentacji medycznej poza placówką, w której została ona wytworzona.

Wdrożenie Konektora wymiany EDM pozwala na rozszerzenie dostępu placówek medycznych do treści elektronicznej dokumentacji medycznej pacjenta i realizację przepisów prawnych regulowanych przez Ministerstwo Zdrowia w zakresie obowiązku prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej wynikających z opublikowanych przez Centrum e-Zdrowia wytycznych pt.: ”Minimalne wymagania techniczne i funkcjonalne dla systemów usługodawców” – w kontekście komunikacji z Systemem P1.


Konektor wymiany EDM zapewnia

Obieg dokumentacji


Proste wysyłanie, udostępnianie i pobieranie dokumentacji EDM.

Indeksowanie EDM


Umożliwia zapis, wyszukiwanie, odczyt, aktualizacja i anulowanie indeksu EDM.

Integrację


Narzędzie jest w pełni zintegrowane z pozostałymi aplikacjami Platformy e-Zdrowie co usprawnia komunikację z Systemem P1.


Konektor wymiany EDM ułatwia dostęp do dokumentacji medycznej

  • Konektor wymiany EDM wspiera proces, w którym dokumentacja medyczna powstająca i przechowywana w podmiotach leczniczych niejako „podąża za pacjentem”.
  • Zapewniamy pomoc ekspertów Pentacomp, którzy brali udział w przygotowaniu centralnych rejestrów dokumentacji medycznej pacjenta oraz informacji o zdarzeniach medycznych.
  • Oferujemy możliwość wdrożenia Konektorów do pozostałych usług Systemu P1.

Skontaktuj się z ekspertem

zdjęcie

Michał Paluch

Menedżer ds. Produktów z Obszaru e-Zdrowia
+48 531 548 304 HEALTH@PENTACOMP.PL