Narzędzia i technologie

Najwyższa jakość w zakresie audytów


W Pentacomp audytowanie dostępności stron internetowych zgodnie ze standardem WCAG, wykonuje zespół doświadczony zarówno w technicznym aspekcie, jak i w rozumieniu różnych rodzajów niepełnosprawności i wyzwań, z jakimi borykają się użytkownicy. Szerokie doświadczenie zarówno w obszarze programistycznym i testów umożliwia spojrzenie na dostępność z różnych perspektyw. Sprzyja to efektywnej identyfikacji, zrozumieniu i radzeniu sobie z najbardziej skomplikowanymi wyzwaniami technicznymi.

Eksperci wykorzystują szereg narzędzi, aby zapewnić najwyższą jakość usług w zakresie audytów dostępności stron internetowych zgodnie ze standardem WCAG.


Wybrane narzędzia

Narzędzia do testów automatycznych


Pomagają szybko zidentyfikować problemy z dostępnością, takie jak: niepoprawne znaczniki HTML, czy brak alternatywnych tekstów dla obrazków. Podstawowym narzędziem są  deweloperskie przeglądarki, które umożliwiają weryfikację kodu HTML.

Narzędzia do testów manualnych


Audytu dostępności nie da się w pełni zautomatyzować. Testy manualne są niezwykle ważne, aby upewnić się, że strona internetowa lub aplikacja są w pełni dostępne dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Przykładowe narzędzia, z których korzystamy

  • WAVE (Web Accessibility Evaluation Tool) to internetowy walidator dostępności cyfrowej stron internetowych oferowany przez WebAlM.
  • ARC Toolkit to rozszerzenie dla przeglądarki, które umożliwia szybkie i skuteczne testowanie pojedynczych stron pod kątem dostępności.
  • Accessibillity Insights for Android – aplikacja, która umożliwia przeprowadzenie testów półautomatycznych pod kątem dostępności.
  • Czytniki ekranu do symulowania doświadczeń użytkowników niewidomych lub niedowidzących: NVDA (NonVisual Desktop Access), VoiceOver.
  • Narzędzie do oceny kontrastu kolorów na stronie: WCAG Colour Contrast Checker.

Podczas przeprowadzania testów współpracujemy również z osobami z różnymi rodzajami niepełnosprawności, aby jak najwierniej odwzorować ich doświadczenia i upewnić się, że testowana aplikacja jest w pełni dostępna dla wszystkich użytkowników.

Chcesz poznać szczegóły? Skontaktuj się z nami.

Kontakt