Skanowanie biometryczne

PentaFES, czyli skuteczna weryfikacja tożsamości obywateli


Biometryczny system identyfikacji PentaFES skutecznie wspomaga służby mundurowe w realizacji zadań związanych z przestrzeganiem prawa, bezpieczeństwem cywilnym i realizacją procedur imigracyjnych. Narzędzie umożliwia wymianę danych identyfikacyjnych na poziomie międzynarodowym.

PentaFES obsługuje proces elektronicznej rejestracji cech biometrycznych (odcisków palców i dłoni oraz fotografii) i danych osobowych oraz bezpiecznie transmituje pozyskane dane do systemów centralnych. System umożliwia rejestrację danych o wysokiej jakości, zgodnej z międzynarodowymi standardami.

Najwyższy poziom identyfikacji

Kompletne rozwiązanie


PentaFES zawiera oprogramowanie, nowoczesny skaner danych daktyloskopijnych oraz system analizujący obraz twarzy. System wspiera obsługę urządzeń typu live scanner.

Unikalne właściwości


Rozwiązanie korzysta z unikatowej funkcjonalności analizy i kontroli jakości pobieranych danych biometrycznych, w szczególności odcisków palców i dłoni.

Kompleksowa obsługa zdjęć


PentaFES może zostać wyposażony w cztery aparaty fotograficzne, które wykonują zdjęcia z różnych ujęć. Posiada też własny edytor zdjęć z możliwością edycji kart albumowych.

Błyskawiczna komunikacja i uznane standardy

  • PentaFES jest zgodny ze standardem wymiany danych z systemami klasy AFIS. Obsługuje formaty specyficzne dla Interpolu, Eurodac, AFIS i polskiej Policji.   
  • System integruje się z centralnymi bazami danych, np. PESEL, co umożliwia błyskawiczną identyfikację rejestrowanej osoby.
  • PentaFES umożliwia wdrożenie w wybranej wersji językowej i wprowadzanie danych w dowolnym języku.

PentaFES to innowacyjny system wyposażony w nowoczesne urządzenia i funkcje, który w rękach służb mundurowych staje się istotnym narzędziem zapewnienia bezpieczeństwa obywateli.

Skontaktuj się z nami i przejdź na stronę rozwiązań Pentacompu.

+48 22 417 57 10 pentacomp@pentacomp.pl