Konferencja HL7® Interoperability

18/10/19

Przed nami wielkie wydarzenie!

22-24 października po raz pierwszy w Warszawie odbędzie się 19 międzynarodowa konferencja HL7® Interoperability (IHIC). Organizowane przez HL7 Polska spotkanie będzie się koncentrować na wdrażaniu standardów interoperacyjności w systemach ochrony zdrowia. Spotkanie będzie doskonałą okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń ze światowej klasy ekspertami obszaru e-zdrowia.

Interoperacyjność w służbie zdrowia

Interoperacyjność jest kluczowym, choć niedocenianym czynnikiem w projektach e-zdrowia na całym świecie. Dlatego Pentacomp od lat aktywnie wspiera standaryzację elektronicznej dokumentacji medycznej w Polsce. Jesteśmy jednym z twórców Polskiej Implementacji Krajowej (PIK) standardu HL7 CDA, który jest powszechnie uznany w Polsce jako standard dla elektronicznych dokumentów medycznych. Na mocy przepisów ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia został on specyfikacją oficjalnie obowiązującą w kraju.

Pentacomp na IHIC

Jesteśmy członkiem HL7 International i HL7 Polska od początku jej istnienia. Wierzymy bowiem, że zachowanie standardów interoperacyjności jest ważnym elementem sukcesu polskiego e-zdrowia. Dlatego na konferencji IHIC nie może nas zabraknąć.

W roli moderatora panelu dyskusyjnego sesji „National eHealth Strategies” wystąpi nasz ekspert ochrony zdrowia, Marcin Węgrzyniak. Zespół Pentacomp weźmie też udział w testach zgodności naszego oprogramowania z profilami i standardami interoperacyjności. Michał Straczyński, Andrzej Matejko, Mateusz Żebrowski, Daniel Blacha oraz Tomasz Rogiński będą testować autorski system, który przekazuje komunikat o elektronicznej dokumentacji medycznej pacjentów, wyszukuje w rejestrze oraz pobiera numer dokumentu z rejestru. Rozwiązanie zostało przygotowane zgodnie ze światowymi standardami wymiany informacji dotyczącej dokumentacji pacjentów pomiędzy różnymi systemami informatycznymi.

Zapraszamy do udziału w konferencji http://ihic.info/