Ransomware mówimy stanowcze NIE!

Webinar Online 29.06.2021, 14:00


Ilość ataków na stacje końcowe ciągle rośnie, a wraz z nimi rośnie poziom wysublimowania technik, jakie stosują cyberprzestępcy. To wszystko sprawia, że ochrona stacji końcowych jest ogromnym wyzwaniem, które wymaga od zespołów bezpieczeństwa nowoczesnego podejścia.

Poznajcie SentinelOne – dostawcę kompletnego rozwiązania Endpoint Detection and Response (EDR), które odpowiada na współczesne zagrożenia urządzeń końcowych, w tym ransomware i ataki 0-day.

Rozwiązanie SentinelOne chroni komputery pracowników, serwery oraz wirtualne maszyny i kontenery w chmurze. Pokrywa wszystkie etapy zapobiegania zagrożeniom i obsługi incydentów – identyfikację zagrożeń i ochronę, wykrywanie i reakcję na incydenty oraz naprawę systemów w razie naruszenia bezpieczeństwa.

Dodatkowo, SentinelOne umożliwia kolekcjonowanie i korelowanie, również danych, które nie są związane z aktywnymi incydentami, co daje użytkownikom tego rozwiązania możliwość przeprowadzenia proaktywnej analizy Threat Hunting lub analizy śledczej.

Zapraszamy na webinarium, podczas którego omówimy funkcjonalności platformy i przedstawimy w pokazie live demo, jak SentinelOne radzi sobie z zagrożeniami w praktyce.

Agenda spotkania:

1. Prewencja czy detekcja? Gdzie w tym wszystkim jest EDR?
2. MITRE ATT&CK– poznaj „język” cyberprzestępców.
3. SentinelOne EDR – oferowane funkcje oraz zasady działania.
4. Don’t WannaCry (Live Demo) – pokaz funkcjonalności anty-ransomware na przykładzie realnego ataku – zaszyfrowanie stacji, analiza po-zdarzeniowa, odszyfrowanie stacji.

Data: 29.06.2021r.
Godzina: 14:00
Czas trwania: 60-75 minut
Prowadzący: Wojciech Maruniak, Menedżer ds. Rozwoju, Pentacomp
Prelegent: Tomasz Pająk, IT Security Consultant, Clico

    Zarejestruj się