Bezpieczeństwo systemów IT

Lepiej zapobiegać, niż leczyć!


Bezpieczeństwo IT

Wartość informacji we współczesnym świecie jest nieoceniona, a wrażliwe dane stały się bardzo atrakcyjnym celem dla cyberprzestępców. Włamania do systemów informatycznych stały się tak powszechne, że już tylko przypadki dotyczące największych instytucji przykuwają uwagę opinii publicznej.

Problem nie omija jednak małych i średnich przedsiębiorstw. Hakerzy korzystają bowiem z narzędzi automatycznie skanujących sieć i wyszukujących luki w zabezpieczeniach. Nie pytamy zatem, czy będziesz celem cyberataku – pytamy, czy jesteś na niego przygotowany. Kluczem do zapewnienia tego, by bezpieczeństwo systemów technologicznych było zachowane, jest właściwe zrozumienie zagrożeń oraz podjęcie działań prewencyjnych w celu niedopuszczenia do ataku.

Testy bezpieczeństwa systemów informatycznych

W naszym pakiecie usług oraz rozwiązań IT znajdują się  audyty i testy bezpieczeństwa IT, dzięki którym w praktyczny sposób możemy ocenić w jaki sposób sieć Twojej firmy narażona jest na niepożądane wizyty. Oferujemy też monitoring sieci, który działa jako dodatkowe zabezpieczenie bezcennych danych oraz informacji.


Nasz priorytet to troska o Twoje bezpieczeństwo

Testy bezpieczeństwa aplikacji webowych, mobilnych i desktopowych


Sprawdzamy czy systemy są odpowiednio zabezpieczone, poddając je symulowanym, kontrolowanym atakom. Identyfikujemy słabe punkty, które są szczególnie narażone na zagrożenia.

Więcej

Testy socjotechniczne (kampanie phishingowe)


Phishing to jeden z najpopularniejszych typów cyberataków, który polega na podszywaniu się pod zaufane źródło, aby zmylić ofiarę i przekonać ją do ujawnienia poufnych informacji.

Więcej

Badanie bezpieczeństwa środowiska IT


Badanie bezpieczeństwa środowiska IT ma na celu sprawdzenie poprawności konfiguracji oraz potencjalnych błędów po stronie serwerowej.

Więcej

Badanie bezpieczeństwa środowiska OT


Bezpieczeństwo OT (ang. Operational Technology) odnosi się do ochrony przemysłowych systemów sterowania i automatyzacji oraz innych urządzeń czy procesów, które mają kluczowe znaczenie dla funkcjonowania różnych gałęzi przemysłu.

Więcej

Badanie bezpieczeństwa urządzeń IoT


Badanie bezpieczeństwa środowiska IoT obejmuje ocenę i analizę urządzeń, sieci, protokołów komunikacyjnych i innych składników systemu IoT.

Więcej

Bezpieczeństwo baz danych


Działania pomagające w utrzymaniu i doskonaleniu wydajności baz danych, co przekłada się na ogólną niezawodność systemu.

Więcej

Audyt kodu źródłowego


Ocena i weryfikacja kodu źródłowego są nieodłącznymi elementami procesu tworzenia oprogramowania.

Więcej

Audyt Zgodności z KRI i Standardem ISO 27001


Audyt zgodności stanowi kluczowy element zapewniający bezpieczeństwo i efektywność zarządzania informacją.

Więcej

Audyt Zgodności z KSC i RODO


Ocena gotowości firmy do realizacji obowiązków wynikających z treści Ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa oraz przepisów RODO.

Więcej

Bezpieczeństwo to fundament – zaufaj ekspertom

+48 22 417 57 10 audyty@pentacomp.pl